איטום באמצעות יריעות ביטומניות

מהן יריעות ביטומניות ?

יריעות ביטומניות הינן החומר האולטימטיבי לאיטום גגות ומשטחים בהיותן העמידות ביותר לאיטום גגות ובעלות אורך חיים של כ – 10 שנים.
 לקרוא עוד על יריעות ביטומניות – לחץ כאן.

היריעות מגיעות בצורת שטיחים עבים בעלי חוזק מכני גבוה וכושר הדבקה מעולה. הן מורכבות משכבות של זפת,סיבים ארוגים של בד ודבקים שונים המרכיבים את ה"שטיח" שהוא בעצם היריעה עצמה. חלקן העליון מכוסה באגרגט ומאפשר דריכה על רצפת גג והגנה מפני השמש הישראלית.

יריעות ביטומניות הן החומר האמין והנפוץ ביותר שיש. בשנים האחרונות מרבית עבודות האיטום מתבצעות בשיטת זו, אשר מחליפה את שיטת הישנה איטום באמצעות זפת חמה.

מה חשוב בעבודה עם יריעות ביטומניות?

אמנם הן נחשבות לחומר העמיד ביותר לאיטום גגות אך עבודה לא נכונה יכולה לגרום לקיצור חיי האיטום ואיכותו. היריעות הן החומר המאתגר ביותר לעבודה, הדורש את המיומנויות רבה ממספר סיבות:

  1. חימום יתר – את היריעות מרתכים לגג עם אש גלויה, במידה ומחממים את היריעה יתר על המידה עלולים לפגוע באיכות החומר ובכך לקצר את חייו.
    עבודה לא נכונה יכולה לקצר את חיי היריעה בחצי! מה שעלול להוביל לכך שהיריעות לא יחזיקו מעמד (וגם האיטום בגג שלכם) ליותר מחמש שנים.
  2. ריתוך לא איכותי – במידה ומרתכים פחות מדי זמן ההלחמה בין היריעה לגג לא תהיה מספיק טובה, היריעות לא ידבקו לגג ומים יוכלו לחדור ולעבור.

*תמיד בדקו כי לקבלן איטום שלכם יש ניסיון רב! מוזמנים לדבר איתנו- "חברה עם אבא" מאז 1949 מתמחים באיטום גגות.
צרו אתנו קשר.

שלבי העבודה באיטום באמצעות יריעות ביטומניות:

שלב ראשון – ניקוי הגג
שלב שני – הרמת הדודים והקולטים שעל הגג
שלב שלישי – עיבוד המרזבים
שלב רביעי – בדיקת מרזבים
שלב חמישי – מריחת פריימר (חומר ראשוני)
שלב שישי – הלחמת יריעות לגג באמצעות אש חיה
שלב שביעי – הלחמת יריעות ברולקות ומעקה
שלב שמיני (במידת הצורך) צביעת הגג

שאלות ותשובות יריעות ביטומניות:

יש יריעות ביטומניות לכל מטרה כמעט. איטום גגות, איטום מרתפים, איטום מתחת ומעל ריצוף, חסם נגד שורשי עצים ,סלילת כבישים, איטום גשרים, עבודה בתנאי קור קיצוניים, וישנן יריעות בהדבקה קרה הנדבקת מעצמה ללא חימום.

בהחלט, אך תחילה יש להרים את הדודים והקולטים על גבי בלטות ולדאוג שהיריעות מונחות מתחת בצורה ישרה.

כן אפשר ורצוי לעבוד עם יריעות ביטומניות אבל תחילה יש להרים את הדודים והקולטים על בלטות ולדאוג שהיריעות יהיו מתחת.

היריעות אינן דורשות אחזקה או תחזוקה. וזאת בניגוד לשיטות אחרות הדורשות סיוד חוזר של הגג כל תקופת זמן. 

רצוי לבחור קבלן בעל ותק, שיכול להראות עבודות קודמות, נותן אחריות לעבודתו כמקובל בתעשיה. בידקו שהקבלן עומד במחיר השוק המקובלים על פי מחירון האיטום (לינק לדף מחירון איטום).

ניתן לבצע איטום לאורך כל השנה. חוץ מאשר ימים גשומים בהם לא ניתן לעבוד ויש לחכות כמה ימים שהגג יתייבש לפני תחילת העבודה.

ניתן להתקין יריעות ביטומניות כמעט בכל גג. יש להקפיד על הכנה נכונה כגון ניקיום הגג והרמת הדודים והקולטים.

את היריעות מרתכים לגג באמצעות באש גלויה. בעבודה לא נכונה ומקצועית עלולים לחמם את היריעות יתר על המידה מה שפוגע באיכות החומר ומקצר את חייו בחצי! במצב זה היריעות עלולות לא להחזיק יותר מחמש שנים. בנוסף, ריתוך קצר מידי ולא איכותי מוריד את איכות ההלחמה, את הדבקות היריעות לגג והורס את כושר העברת המים שלהן.

חייבים להרים את הקולטים על אבנים שטוחות או בלטות כדי לאפשר פריסה טובה ליריעות ומניעת רגלי הקולטנים מלפצוע אותן. את רגלי הדודים לא חייבים להרים אבל רצוי. מוזמנים להזמין אותנו לבדוק את הגג שלכם ללא עלות – צרו קשר (לינק לדף צור קשר).